יצירת קבצי PDF

שלומות,

בפוסט זה ברצוני להמליץ על תוכנה ליצירת או המרת מסמכים לפורמט PDF.

יתרונות הפורמט ידועים – אך להדיוטות ובקצרה – היתרון הגדול של הפורמט הוא הידיעה שהתצורה הנראית לעין תהיה זהה לכל משתמש הפותח את הקובץ. זאת בשונה, מקבצי DOC לדוגמא. קבצי "דוק", מבחינת עימוד ועיצוב, עלולים להיראות שונה בגרסאות שונות של מעבד התמלילים של מיקרוסופט [או במובהק אם יפתחו על ידי מעבד התמלילים של גוגל או סאן].

לתוכנה קוראים PDF995. התוכנה יוצרת "מדפסת" נוספת למחשב. עכשיו, כל שנותר למשתמש הוא ל"הדפיס" את הקובץ הרצוי לו ב"מדפסת" החדשה ויווצר קובץ PDF חדש – שידמה, כמעט לחלוטין, לקובץ מודפס. אגב, התוכנה היא חינמית, למעט חלונית קופצת בזמן יצירת הקובץ המבקש מן המשתמש לרכוש את התוכנה. מחיר קטן לשלם עבור תוכנה מצוינת.

כמובן – שלתוכנה זו יש שימושים נוספים. אני לדוגמא, כאשר הייתי צריך לשלוח למרצה סמינריון שכתבתי, ובשל גראפים, טבלאות ועיצובים מיוחדים קובץ ה"וורד" היה גדול במיוחד, המרתי את הקובץ לפורמט PDF לקובץ קטן בהרבה.

שימושים נוספים אפשריים זה תיעוד ושמירת דפי אינטרנט כפי שהיו מופיעים בהדפסת האתר או בדיקת איך יראה תוצר ההדפסה [נניח מבחינת עימוד] ללא ביזבוז מיותר של דפים ודיו.

2 תגובות “יצירת קבצי PDF”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>