הישרדות

בתחילה חשבתי לכתוב פוסט על המאבק בין הפורמטים HD DVD ו- Blu-ray והשוני בינו לבין המאבק על פורמט קלטות הוידאו (בטא נ' VHS), אך לאחר מחשבה הגעתי למסקנה כי המאבק בין ערוץ 2 לערוץ 10 מעניין הרבה יותר.


השמועות אומרות כי התוכנית הישרדות היא הנסיון האחרון של ערוץ 10 להשיג רייטינג משמעותי, לפני שהם סוגרים את השאלטר. מכאן גם נובעת ההשקעה העצומה (במונחי ישראל) של חמישה מיליון דולר.
ערוץ 2 ניסה בכל כוחו למנוע את הצלחת התוכנית. בתחילה היה זה צביקה הדר עם "נולד לרקוד" בתוכנית אינסופית שכללה כוכבי על (מישהו אמר נינט?), תוכנית (כמעט) ללא פרסומות ובהמשך, ובקרב כמעט אבוד מראש, ספיישלים של התוכנית המצליחה אחד נגד מאה.

כידוע, התוכנית הישרדות, למרות התחרות ושינויי לוחות הזמנים (בתגובה לפעולות ערוץ 2), מאוד מצליחה והיא מובילה את דירוג טבלת הרייטינג כבר מספר שבועות ובעיקר מייצרת באזז רציני (עליית מחירי הקוקוסים, ההגנה של ההפקה על המתמודד דן מנו, תצלומי הבתים ברקע בזמן ההתמודדויות, חוסר שעירותן של המתמודדות, חוסר האמונה כי באמת מישהו הצליח להחזיק בולי עץ במשקל 20 קילו ברגליים במשך יותר משעתיים, הגדרת המקצועות המשונה של המתמודדים, השמועות על המתמודדים שמגיעים לגמר, הפרס המגוחך למנצח\ת, הרכילות על ויקה ומעשיה באי המתים עם הצלם שנשאר לתעד את מעשיה, הרכילות על מרינה וחייה הפרטיים וכו' וכו').
אני מודה, גם בארוחת שישי המשפחתית האחרונה דיברנו, בעיקר, על הישרדות.

אז נכון שהמנחה הישראלי אינו יכול להשתוות ל Jeff Probst. נכון, התוכנית נמתחת כמו מסטיק ונכון – העריכה מזעזעת ומגמתית. מדובר בתוכנית מחורבנת, אבל אני ממש שמח שהיא מצליחה.

כבר שנים אני חב חיבה יתרה לערוץ 10. משום מה אני אוהב את התוכניות שלהם: את החדשות, את לונדון וקירשנבאום, את "היום שהיה", את שידורי הספורט.
אם מה שצריך כדי שהערוץ ישרוד, זו תוכנית ריאלטי מתורגמת שעשויה בצורה חצי מהוקצעת ובעייתית לפרקים, אז אני מוכן לספוג את המכה – ולאכול חלזונות. ועוד לא דיברנו על החשיבות של ערוץ מסחרי נוסף, פתוח לציבור הרחב (שאגב, ערוץ 10 אינו באמת פתוח בציבור הרחב והוא ניתן לצפייה רק באמצעות ממיר של הכבלים או של הלווין), לתחרות, לעשיית תוכניות מקור ולמגוון.


תגובה אחת “הישרדות”

  1. כמו סדום ועמורה, די בקומץ צדיקים כדי להצדיק את קיומו של ערוץ.אין שמח ממני כשלונדון וקירשנבאום מאירים את המסך בניצוצות של דעת, אבל הרצוי ביותר, לטעמי, הוא שכל הערוצים יפשטו את הרגל ותרבות תחדל להיות מצרך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>