רדיו ברשת

אמנם אני לא מבין גדול במוסיקה וגם לא שומע מוסיקה יותר מדיי בזמני הפנוי ולמרות זאת מאוד נהנתי מהשירות שהוצע על ידי האתר פנדורה (Pandora.com). למי שלא הכיר – מדובר באתר אשר יצר רדיו אינטרנטי המבוסס על אמן, להקה, שיר או דיסק שבחר המשתמש והשמיע לו יצירות נוספות האמורות לקלוע לאותו זאנר מוסיקאלי שהמשתמש אוהב. האתר היה אינטואיטיבי והראה את שמות השירים, המבצעים והדיסקים המושמעים בצורה יפה ומושכת עין.

אך זה היה כבר דיי מזמן. בעלי האתר חסמו את שירותיו לקהל הרחב והוא נגיש כיום אך ורק לבעלי כתובות רשת (IP) של תושבי ארה"ב. הסיבה נעוצה, כך להבנתי, בתמלוגים שהאתר משלם לבעלי זכויות היוצרים – וכי התשלום הינו בגין תושבי ארה"ב בלבד. מסתבר כי משתמשי האתר מחוץ לארה"ב כמעט ואינם רוכשים את הדיסקים שהם שומעים או שאינם רוכשים אותם דרך האתר של פנדורה (שרכישת הדיסקים לאחר השמיעה הינו חלק אינטגראלי מהמודל העסקי שלו).

לאור הגזירה היו אתרים (כדוגמת globalpandora.com) שהתהדרו ביכולת לאפשר לגולש להשתמש בשירותי פנדורה גם מחוץ לארה"ב, אחרים ניסו להציע להשתמש בפרוקסים היושבים בארה"ב או לתוכנות המזייפות את כתובת ה-IP של הגולש. בינתיים, ללא הצלחה יתרה.
[יש לציין כי גלובל פנדורה אכן עבד לזמן מועט וגם שירותי פרוקסי למיניהם - עד שפנדורה הכניסה את כולם(?) ל"רשימה שחורה"]

על כן אני רוצה להמליץ בפניכם על מספר אתרים שמצליחים להקל על רוע הגזירה.

הראשון והטוב שבהם הינו רדיו אינטרנטי שפועל בדיוק כמו פנדורה, רק ללא הממשק היפייפה (ויש לומר שהוא גם מעט פחות אינטואיטיבי). מדובר ב- Last.fm. מומלץ ביותר!!!

השני, Live365, הוא אתר אשר מכיל מאות תחנות רדיו מובנות של סגנוני מוסיקה שונים וכן תחנות רדיו "אמיתיות" המשודרות ברחבי העולם. האתר הזה שונה מ- Last.fm משום שאין מדובר ברדיו מותאם אישית למשתמש אלא פשוט במגוון רחב מאוד תחנות רדיו קיימות שהגולש יכול לבחור מתוכן את הרצויה לו.

השלישי, my-music, הינו אתר שאני משתמש בו לשמיעת תחנות הרדיו הישראליות (ניסיתי להתחבר לתחנות משאר העולם, אבל לא בהצלחה מרובה). יתכן כי יש אתרים טובים ממנו, אך מצאתי אותו מספק (כמובן שהמלצות יתקבלו בברכה).

אגב, שימוש מעניין שניתן לעשות בעידן הדיגיטאלי הוא להקליט תוכניות אהובות שמשודרות ברדיו – ולשמוע אותן מאוחר יותר. יש אפילו תוכנות שמזהות מתוך ההקלטות את השירים ואף שומרת אותם בתיקייה נפרדת…. אבל על כך בהרחבה, בפוסט אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>