תוכנות כיווץ

אני תמיד מתפלא כשאני מגלה שיש אנשים שלא מכירים תוכנות כיווץ ולא עושים בהם שימוש. גם כיום, כשניתן להעביר קבצים עצומים דרך הרשת, דיסקים און-קיי בנפחים מרשימים וכו' – עדיין לא נס ליחם של תוכנות הכיווץ. עדיין, קבצים רבים מכווצים לקובץ יחיד (גם אם לשם נוחות השליחה בלבד). עדיין, יש תוכנות דואר שלא מאפשרות שליחה של מיילים מעל לגודל מסויים (מה שמצריך פיצול קובץ יחיד למספר קבצים קטנים יותר) ויש דוגמאות נוספות.

אני לא ממליץ להשתמש ב- Winzip. בעיקר, בגלל שלאחר תקופת הניסיון התוכנה מושבתת לגמרי. אישית, אני חובב של תוכנת Winrar המעולה – שגם לאחר תקופת הניסיון אינה מגבילה את המשתמש אלא מציקה בהודעות רישום (וגם זה לא ממש נורא). מי שמעדיף לא לקבל הודעות התראה מוזמן לנסות את התוכנה 7-zip שעושה את העבודה והיא מבוססת קוד פתוח.

2 תגובות “תוכנות כיווץ”

  1. אני משתשמ בתוכנות האלו רק כדי לאחד מספר קבצים לאחד
    WINRAR הכי טובה – וגם לא יקרה למי שזה מעניין אותו $30. יש גם דרכים אסורות :) להוריד הודעות.

    7ZIP היה לי ניסיון רע איתו. כאשר התוכנה גדלה ל700 מגה בייט בזקרון RAM אך לא עשתה כלום טוב.

    RAR עדיין מהתוכנות הטובות – משתמש בגילגולה מאז DOS שנים לפני WIN95.

  2. 7-zip had its issues in the past, but right now it's a great program that's very light on resources and can handle pretty much any compression protocol a pc user will ever encounter.

    On a side note, when dealing with zip files, i just use the built it functionality of windows xp (or vista) to treat these files as folders

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>