FOXIT – תוכנה לצפייה בקבצי PDF

בפוסט אחר כבר דיברתי על ואף המלצתי על תוכנה להמרת קבצים לפורמט ה-PDF. הפעם, אני רוצה להמליץ על תוכנת צפייה (שיתכן שכבר שמעתם עליה לא מעט בעיתונות וברשת האינטרנט) ששמה FOXIT.

התוכנה הינה "קלה" ואינה דורשת משאבי מערכת רבים בעת הפעלתה, בשונה מהאקרובט רידר הוותיק. אמנם העיצוב של FOXIT אינו יפה במיוחד וחסרים פיצ'רים (שאינם משמעותיים) כדוגמת תצוגה מוקטנת של המסמך – אך הגירסה החדשה של התוכנה מפצה על כך באמצעות פיצ'ר קטן (שאגב, ממש לא ברור לי איך עדיין אינו מיושם במעבדי תמלילים וגיליונות אקסל) המאפשר סימניות (tabs) בתוכנה בעת פתיחת מספר מסמכים.

ועוד הערה לסיום: אם במקרה החלטתם להוריד את התוכנה לא דרך האתר שלהם אלא דווקא דרך הביטורנט או האי-מיול, הישמרו נא . ישנם מספר קבצים הנושאים את שם התוכנה ומכילים וירוסים ורוגולות עקשניים ואכזריים.

תכנים לימודיים לשימוש חופשי

המעטים שקוראים את הבלוג שלי בוודאי שמו לב כי עבר לא מעט זמן מהפוסט האחרון. בזמן הזה הספקתי לעבור את בחינת ההסמכה ללשכת עורכי הדין בהצלחה ולצאת לתקופת מילואים מעניינת באיזור קלקיליה שכללה מפגש עם ראש המטה הכללי וחיבור יוצא דופן בין תותחנים למסוק בלק-הוק.

מבין כל הדברים שעברו על המדינה בזמן הזה רציתי דווקא להתעכב ולציין את הפרויקט המבורך של האוניברסיטה הפתוחה פאר המאפשר לכל גולש באינטרנט להוריד למחשב תכנים לימודיים וספרים בחינם. זוהי יוזמה מבורכת שיתכן שכבר עמדתי על יתרונותיה למדינה מתפתחת בפוסט אחר.

עוד יצויין כי, אין מדובר במודל כלכלי לעשיית רווחים כדוגמת המודל הכלכלי שבו המחבר משלם עבור האפשרות כי יפורסם בכתב עת מדעי (בשונה מהמודל המסורתי בו הקורא משלם) אלא בשירות לציבור נטו. פעולה זו תואמת את עמדתי כי אוניברסיטה כמוסד ציבורי צריכה להיות נגישה לכל הציבור ולאפשר לכל אחד לקבל את תוצרי המוסד הציבורי ללא תשלום (מלבד המיסים אותם משלם האזרח למדינה).

בכלל, נושא הידע האנושי והגישה אליו מעניין מאוד ומתפתח לכיוונים מעניינים בשנים האחרונות. אפילו עשיתי על כך סמינריון בזמנו שאולי עוד יתפרסם מעל במה זו. אבל זה ליום אחר, עכשיו צריך ללמוד לבחינת ההסמכה (בעל פה).

שחרור לחץ לפני הבחינה בכתב של לשכת עורכי הדין

היום, לאחר חודשיים של לימודים לבחינת הלשכה, התחלתי להגיש את הלחץ. אין זמן טוב מזה לפרסם מספר המלצות ולהשכיח למספר רגעים את הבחינה הקרבה.

בלוגים מומלצים
כמובן שכשמדובר בבלוגים הרי שזה עניין של טעם אישי. כל אחד מתעניין בנושאים אחרים ואוהב אופן כתיבה שונה – והיופי הגדול ברשת שכנראה כמעט כל אחד יוכל למצוא את מה שהוא אוהב. לפניכם מספר בלוגים (שאולי כבר הזכרתי בעבר) שאני מתעדכן בהם באופן תכוף ואוהב אותם מאוד:

  1. אפי פוקס קודח – בלוג של משפטן, חובב טכנולוגיה ופרטיות (קצת מזכיר לי את עצמי), בעל דעות מוצקות במגוון נושאים. אפילו היה הסמ"פ שלי לתקופה קצרה וחונך עמית במרכז לאימוני המילואים ביבשה. שווה קריאה.
  2. בלוג המרצים למשפטים באוניברסיטת חיפה – בלוג שכשמו כן הוא. בלוג דעתני ומעניין בענייני משפט.
  3. דיסוננסקוגנטיבי - בלוג שעוסק בניתוחים מתמטיים ופסיכולוגיים של חיי היום-יום. מעניין ומאתגר מחשבתית.
  4. רק רשת – בלוג של יזם סטארט-אפ מצליח. הבלוג פורש את משנתו של המחבר ומגלה מעט את הקורה מאחורי הקלעים של היוזמות החדשות והטראנדים החדשים ברשת.
  5. download squad – עדכונים וחדשות בענייני אינטרנט, תוכנות ושאר עניינים טכנולוגיים.


אתר שמירת מסמכים

מהבלוג האחרון אף גיליתי את השירות שמציע Drop.io. האתר, כדוגמת רבים אחרים, מציע שירות של איכסון מסמכים ושליחתם הן בדואר והן כחלק מתבנית בדפי אינטרנט לדוגמא. היתרון של האתר על פני מתחריו הוא בשמירה על הפרטיות. לשם שימוש באתר אין צורך לנפק פרטים כלשהם ואין צורך להירשם. בנוסף, האתר מספק, ללא תשלום, אפשרות לשליחת המסמכים בפקס! השירות אמנם ניתן רק בארה"ב ובמגבלה של 20 עמודים לכל פקס, אך עדיין מדובר באתר הראשון שמציע שירות פקס בחינם. אני מחזיק אצבעות שמישהו ירים את הכפפה ויתחיל להציע שירות דומה גם לישראל.