תכנים לימודיים לשימוש חופשי

המעטים שקוראים את הבלוג שלי בוודאי שמו לב כי עבר לא מעט זמן מהפוסט האחרון. בזמן הזה הספקתי לעבור את בחינת ההסמכה ללשכת עורכי הדין בהצלחה ולצאת לתקופת מילואים מעניינת באיזור קלקיליה שכללה מפגש עם ראש המטה הכללי וחיבור יוצא דופן בין תותחנים למסוק בלק-הוק.

מבין כל הדברים שעברו על המדינה בזמן הזה רציתי דווקא להתעכב ולציין את הפרויקט המבורך של האוניברסיטה הפתוחה פאר המאפשר לכל גולש באינטרנט להוריד למחשב תכנים לימודיים וספרים בחינם. זוהי יוזמה מבורכת שיתכן שכבר עמדתי על יתרונותיה למדינה מתפתחת בפוסט אחר.

עוד יצויין כי, אין מדובר במודל כלכלי לעשיית רווחים כדוגמת המודל הכלכלי שבו המחבר משלם עבור האפשרות כי יפורסם בכתב עת מדעי (בשונה מהמודל המסורתי בו הקורא משלם) אלא בשירות לציבור נטו. פעולה זו תואמת את עמדתי כי אוניברסיטה כמוסד ציבורי צריכה להיות נגישה לכל הציבור ולאפשר לכל אחד לקבל את תוצרי המוסד הציבורי ללא תשלום (מלבד המיסים אותם משלם האזרח למדינה).

בכלל, נושא הידע האנושי והגישה אליו מעניין מאוד ומתפתח לכיוונים מעניינים בשנים האחרונות. אפילו עשיתי על כך סמינריון בזמנו שאולי עוד יתפרסם מעל במה זו. אבל זה ליום אחר, עכשיו צריך ללמוד לבחינת ההסמכה (בעל פה).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>