משטרת הפוטושופ

אפשר להגיד הרבה דברים על האתר החדש של נענע10 – אבל דבר אחד אי אפשר לקחת ממנו: את פיצוץ בועת התקשורת, לפחות בהיבט אחד חשוב, ריטושי פוטושופ. שווה לעקוב אחר המדור "משטרת הפוטושופ" באתר וכמובן לטעום מכתבות לדוגמא כאן, כאן וכאן.

ובמחשבה שנייה, אולי תעדיפו את הבלוג הקצבי "אסונות פוטושופ" במקום.

המרת קבצים

מסתבר שלא כולם מכירים את האתר הנפלא של ZAMZAR: מדובר באתר שמאפשר להמיר קבצים מפורמט אחד לאחר בצורה קלה, נוחה ואינטואיטיבית. כל שיש לעשות זה להעלות את הקבצים לאתר, למסור את המייל [אל דאגה, אני עושה שימוש באתר כבר מס' שנים וטרם הוצפתי עקב כך בספאם] ולחכות למייל מן האתר המודיע כי הקבצים ניתנים להורדה.

בנוסף, אפשר להשתמש באתר גם בכדי להוריד קבצים שנמצאים באתרים ברשת – כמו לדוגמא, להוריד סרטונים מיו-טיוב ולהמירם בצורה אוטומטית לפורמט נוח…

חוק הספריות הציבוריות, תשל"ה-1975

מסתבר שעדיין יש הרבה מאוד אנשים שלא מודעים כי ניתן כיום להירשם כמנוי (עד 2 ספרים) לספרייה העירונית בחינם.

"שירותי ספריה ציבורית יינתנו חינם, אולם ניתן לגבות תשלומים בשל איחור בהחזרת ספרים או בשל אי השחתתם הכל כפי שקבע השר; כן ניתן לגבות תשלומים בשל שירותים מסוימים שניתנו, כפי שקבע השר, באישור ועדת החינוך והתרבות של הכנסת."

סעיף 7 לחוק הספריות הציבוריות, תשל"ה-1975

להקטין את חשבון הטלפון החודשי

גם למי שיש את החבילה האטרקטיבית של HOT ישמח לשמוע כי סקייפ מציעה, לראשונה בישראל, עסקת חבילה חודשית משתלמת לקווי טלפון נייחים: שיחות לקווים נייחדים ללא הגבלת זמן בעלות של כ-6 דולר בחודש (פחות מעשרים ושניים ש"ח בימינו). החיסרון הוא שאוזניות+מיקרופון זה לא הדבר הכי נוח לשימוש וטלפון עם יציאת USB יכול להגיע למאה שקלים נוספים… ולא דיברנו על הצורך לסגור את החמור (EMULE) או את הביטורנט כדי שאיכות השיחה לא תיפגע.

בלוגים שעושים טוב

  1. זוכרים את פנדורה? היום, די בקלות, מצאתי בלוג שמסביר איך ניתן עם tor להיכנס לאתר. שווה, למתגעגעים.
  2. עוד בלוג מוצלח למדי שמצאתי בשיטוטי ברשת הוא הבלוג של לייף האקר, שכולל המון עצות טובות לחיים, לרשת ובכלל.

יש לכם בלוגים נוספים שאתם רוצים להמליץ עליהם? השאירו תגובה, או שילחו לי למייל.

יש ביקוש, מדוע אין היצע?

ערן סלע, בטורו האישי באתר one, כתב:
"מדוע משחקי הכנה של נבחרת ישראל בכדורסל אינם מועברים בשידור חי על ידי אחד הערוצים? היה יכול להיות מעניין לראות את גרין אחרי עונה בסמארה, את רביב לימונד אחרי עונה בלה מאן, את הלפרין קצת לפני ההשתלבות שלו באולימפיאקוס, את צביקה שרף אחרי הטראומה המקצועית של סיום העונה ואת הופעות הבכורה של כספי, אוחיון וגם ניר כהן וניצן חנוכי בנבחרת הבוגרת. ובכלל, היה נחמד לראות קצת כדורסל ישראלי אחרי חודשיים של פגרה.

ממש לא ברור לי איך מוצאים זמן ומקום לכל מיני שידורים ממשחקים שאין בינם לבין הספורט הישראלי דבר, ואת הנבחרת המובילה ברמה הייצוגית בענפי הכדור בישראל משאירים בצד כאילו אינה קיימת."

ולי לא נותר אלא להסכים. הרי יש ביקוש (גם אם לא עצום) לצפייה בנבחרת ישראל – גם במשחקי ידידות ואימון, מדוע אף אחד מערוצי השידור לא קנו את זכויות השידור?