חיפוש עבודה ברשת

לחפש עבודה זו עבודה במשרה מלאה: לעדכן את קורות החיים, לעשות מחקר שוק ולבחון באלו חברות את/ה מעוניינ/ת לעבוד, לשלוח את קורות החיים, להגיע לראיונות, להיבחן, להתמקח על תנאי העסקה… לא פשוט.

כיצד רשת האינטרנט משנה את חיפוש העבודה ? דבר אחד בטוח – החיפוש אולי פשוט יותר, ולמצוא מידע על חברות ומעסיקים פוטנציאליים קל יותר, אבל להגיע לחברות – ושהן באמת יתייחסו לקורות החיים… זה סיפור שונה לחלוטין.

הפוסט הזה נכתב לאחר שבעת האחרונה חיפשתי עבודה ואני רוצה להמליץ על דרכי הפעולה שנראות לי חשובות למחפש העבודה המתחיל:

  1. תקנו, שפרו ושתפו את הקרובים/החברים/מביני עניין בקורות חייכם, על מנת להפיק את "כרוז הפרסומות" הטוב ביותר.
  2. הפיצו את קורות החיים בתפוצה הרחבה ביותר בין חבריכם. לאחר שהסברתם להם, לאן בדיוק אתם שואפים להגיע. תופתעו מה מילה טובה ממישהו שכבר נמצא בארגון יכולה לחולל. אגב, כך גיליתי, כי במיוחד במדינתנו הקטנה בחשיבות האימרה "כאין קשרים צריך פרוטקציה".
  3. היו מסודרים: דעו לאיזו חברות כבר פניתם ומתי. עדיפות תמיד תהיה לשיחה עם אדם ולא רק דרך המייל או הפקס. שווה גם לחזור לחברות לאחר שבועיים-שלושה, לדעת היכן אתם עומדים.
  4. שלחו קורות חיים דרך חברות השמה – יש לחלקן קשרים במקומות מעניינים, אך חשוב לזכור כי בדר"כ חברות ההשמה שומרות את קורות החיים שלכם במאגר שלהם (נראה מתי רשם מאגרי המידע יטפל בכך) גם הרבה אחרי שכבר מצאתם עבודה.
  5. בדקו באתרים שמאגדים הצעות עבודה – אני ממליץ על ג'ובנט ועל ג'ובמאסטר, שנכון למועד כתיבת פוסט זה מהווים שירות טוב וחינמי. לכן אני לא ממליץ לכם עלל alljobs שמנסיוני האישי אינו מכיל משרות אטרקטיביות שאינכם יכולים למצוא בקלות במאגרים אחרים.*
  6. זכרו – מציאת העבודה הנכונה לוקחת זמן ולא בהכרח יש לקפוץ על מקום העבודה הראשון שמציע לכם עבודה.
  7. הכינו את עצמכם לקראת ריאיון העבודה – מהי עסקת החבילה שאתם מציעים? היכן טמון יתרונכם על פני מועמדים אחרים? – חשוב גם להגיע לראיון העבודה, וכן למבחני מיון ואבחון בלבוש התואם את המשרה אותה אתם מחפשים.
  8. שיהיה המון בהצלחה!

אם יש לכם עצות נוספות – כיתבו תגובות.

* לאנשים העוסקים במישור המשפטי יש 2 חברות השמה מרכזיות: קודקס וגלובאל. מלבדן יש את A-one ואת lawjobs, אבל הן לא נותנות יחס אישי כדוגמאת 2 החברות הראשונות.

נחשו מי?

מכירים את המשחק 21 שאלות? האחד בוחר דמות מפורסמת והאחרים מנסים לנחש את הדמות ב21 שאלות, שהתשובה לשאלות היא כן או לא בלבד.

אז מישהו הכין אתר מעולה שמצליח לנחש את הדמות באחוזי הצלחה מ-ד-ה-י-מ-י-ם. שווה ביקור.

ותודה לאופירה על הקישור.

עברית ב-GMAIL

כבר כתבתי על בעית העברית בגירסה האנגלית של ג'ימייל (2.0) וחוסר ההתאמה לקורא העברי (כפתור RTL). היום, הבעיה נפתרה!

הגירסה העברית של ג'ימייל התעדכנה והוסיפה את כל החידושים שהופכים את תיבת הדואר של ג'ימייל לכל-כך מוצלחת. ההמלצה שלי – תשתמשו בג'מייל בהגדרת עברית.

למידע נוסף לחצו כאן.

תפוצת מייל רחבה

כולנו חוטאים בכך, מי יותר ומי פחות – שליחת מיילים בתפוצה רחבה.
הפעם, שתי עצות טובות שיפחיתו את האפשרות שכתובות המייל שלכם לא תגענה לאנשים הלא נכונים (אלה שמוכרים את הכתובות שלכם בעבור חופן דולרים ומה שמתבטא מבחינתכם בעומס של תיבת הדואר בדואר זבל, ספאם) ושידללו את המיילים עם העצות/בקשות/סיפורים שאינם רלוונטים יותר:

  1. רוצים לשלוח מייל כל שהוא בתפוצה רחבה? מייל שאולי כבר הגיע אליכם לאחר שעבר כברת דרך ארוכה? עשו את שתי הפעולות הבאות: א. בעת עשיית העבר הלאה (FORWARD) מיחקו את השמות והכתובות של אלה שקיבלו את המייל הזה לפניכם; ב. העבירו את המייל ב- Blind Courtesy Copy (עותק מוסתר). כך, אנשי הרשימה לא יידעו למי שלחתם את המכתב וכך גם ספאמרים לא יוכלו לדוג את כתובות המייל….
  2. משום מה, האתר הנהדר הבא, אינו מוכר דיי צורכו. האתר לא רלוונטי, הפועל ביוזמתו של חנן כהן, בודק שמועות שמסתובבות במרחב הקיברנטי ונותן המלצה אם להעביר את המידע הלאה או לא. מאוד שימושי, במיוחד במיילים המבקשים תרומות דם או שיש להם תאריך תפוגה קצר אחר.

האח הגדול

המון מלל כבר נשפך על הפורמט של האח הגדול, שנרכש ומבוצע בימים אלה על ידי חברת קשת. עכשיו, כשהדיירים כבר בדירה זה הזמן לבדוק את הבסיס הרשתי של התוכנית – היכולת לצפות במצלמות שמשדרות 24 שעות ביממה מתוך הבית.

במבט מרפרף, האתר נראה מאוד מושקע – אך בהתבוננות מעמיקה יותר מתברר כי הצפייה בוידאו אינה מותאמת (ככל שהבדיקה הפרטית שלי משגת) לדפדפן פיירפוקס ואינה זורמת כראוי, אם במקרה, לא בחרתם באפשרות מצלמת "במאי 1". מכיוון שחצי מהעניין זה לספק את היצר המציצני של האוכלוסייה, הרי שיש חשיבות עצומה לנגישות קלה ופשוטה לצילומי הבית. ההמלצה של לקשת היא לתקן את ה"באגים" במהירות. גולשים לא נוטים לסלוח לאיטיות בגלישה ולחוסר נוחות… ההצבעה תהיה ברייטינג.

אגב, מפליא אותי שעדיין לא התקינו מצלמת "שירותים" או "מקלחת" בבית. כי, בינינו, ולאור ניסיון העבר מ"פרויקט Y", אנו רק מחכים לאיזה ציץ שיציץ – ולקצת עור שיחשף.