אנטי וירוס ותוכנות מגן אחרות

מדי פעם השאלה של איך וכיצד להגן על המחשב הביתי צצה ועולה. יש מספר גישות לעניין זה, והן מאוד תלויות בסוג הגלישה של המשתמש, ובאופן שהמידע המצוי במחשב חשוב לו :).

אני באופן אישי, מגן על המחשב שלי באופן הבא:

  1. אנטי וירוס - אני משתמש ומאוד אוהב את NOD32 (בתשלום). לדעתי זו תוכנת אנטי-וירוס מצוינת, שלא מכבידה על המחשב וכמעט שאינה מורגשת. מובן שלא כולם מעוניינים לשלם, והחלופה האיכותית ביותר הקיימת כיום (למרות שאני סולד ממנה) היא תוכנת AVG. אגב, ההמלצה שלי היא – שמדי פעם, ולא משנה איזה אנטי וירוס מותקן לכם על המחשב, שווה להריץ בדיקה כנגד וירוסים מאחד מהסורקים הנמצאים on-line, כמו שירותי פנדה (שהאנטי וירוס שלהם הוא מקיף ומצויין, אבל כבד מאוד) או Ternd micro housecall.
  2. מגן מפני רוגולות ושאר מרעין בישין - פעם בחודש אני מעדכן, סוגר פרצות ובודק את המחשב עם תוכנת Spybot – Search & Destroy. ישנן עוד מספר אפליקציות לא רעות, אבל אני מוצא את התוכנה הזו כנוחה לי ביותר. רק דבר אחד – כאשר אתם מתקינים אותה, שימו לב לא להתקין כל מיני תוכנות נלוות, שאותן, אישית, אני לא סובל.
  3. שמירת תצורה נוכחית – אבל הכי חשוב, וגם היחיד שממש שווה את הוצאת הכספים, זה Norton Ghost. במחשב שלי יש שני ארד-דיסקים (ולמי שיש אחד, תמיד יכול לפצל אותו באמצעות תוכנות מיוחדות לכך), על הגדול יותר אני שומר את כל הקבצים החשובים ועל השני את מערכת ההפעלה והתוכנות המותקנות. פעם בתקופה, אני שומר את המערכת באמצעות נורטון גוסט – ואני יודע שאם חלילה קורה משהו למחשב, אין צורך לבזבז שעות בניסיון להסיר את הוירוס או כל חולרה אחרת, אלא רק לשים את דיסק ה- rescue של נורטון ולשחזר את המחשב לאותה נקודה. כמות הזמן והעצבים שהתוכנה הזו חוסכת, זה לא יאמן. מומלץ בחום.
  4. קונדום וירטואלי - מובן, שאם מישהו יודע שהוא מתכוון לגלוש באתרים מסוכנים או להפעיל קובץ חשוד, מומלץ להשתמש בקונדום וירטואלי – תוכנה אשר כל פעולה שתתבצע בתוכה, תעלם מבלי לפגוע במערכת, בעת סיום השימוש בה. מכיוון שאני ממעט לעשות זאת, אני פשוט מעדכן את השמירה של הנורטון גוסט שלי לפני התקנה של תוכנות חשודות או גלישה בעייתית, ומחזיר את המצב לקדמותו אם חלילה קרה משהו.
  5. גיבויים, גיבויים, גיבויים – ואין מה לעשות, ארד-דיסקים מתים, קצרי חשמל קורים. חשוב לגבות את המידע. על דיסקים. אבל לזכור – גם דיסקים מתכלים, נשברים, נשרטים ונהרסים. אז לגבות שוב. ושוב. עוגמת הנפש מתמונה מהטירונות שאבדה לבלי שוב אינה שווה את העלות של הזמן והדיסקים של עשיית הגיבויים. ולמי שלא חושש מדליפת מידע, הרי שיש מספיק שירותים אינטרנטיים שנותנים טונה של מקום על הרשת.

2 תגובות “אנטי וירוס ותוכנות מגן אחרות”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>