הורדת קבצים ברשת

מהן אפשרויות ההורדה הטובות ביותר המצויות ברשת? מובן שיש לכך תשובות רבות, התלויות, בין השאר, בסוג הגולש ומידת הבנתו ברשת וביכולתו להבחין בקבצים "מזוייפים", וירוסים ואחרים.

אציג כך לפניכם את הראשיים שבהם:

 1. תוכנת E-MULE (החמור) – היא האפשרות הטובה והנוחה ביותר כיום למצוא קבצים ברשת. רק דבר אחד חסר לה, וזה מהירות. מכיוון שכל קובץ מחולק למספק חלקים, ולכל חלק יש "תור" משלו, זה שלך יש פס רחב, אין זה משפיע על הזמן שיקח לך להוריד קובץ מסוים. את הגירסה הרשמית של E-MULE ניתן להוריד כאן. חיפוש קבצים אפשרי בתוך התוכנה עצמה – הן תחת "SERVERS" והן ברשת "kad". מובן שניתן לחפש קבצים גם באתרים חיצוניים, כדוגמת wnet.
 2. רשת ביטורנט -היא מהירה יותר מ E-MULE, אך אינה מייטיבה להתמודד עם הורדת כמויות גדולות של קבצים כמוה ואין בה יכולת חיפוש מובנית, טובה ופשוטה כמו של החמור. יתרונה הוא בכך שכאשר הורדה מתחילה – לרוב היא תסתיים בסיום הקובץ. בשונה מהחמור, לרשת הביטורנט יש מגוון תוכנות אפשריות המסייעות בהורדת קבצים ממנה. אישית, אני חובב גדול של תוכנת µTorrent, תוכנה קלה אשר עושה את העבודה בצורה הכי טובה שיש (למעט אם אתם משתמשים בתוכנת האנטי וירוס NOD32 – במקרה כזה אתם תצטרכו לשנות את ההגדרות של האנטי וירוס בכדי שתוכלו להמשיך לגלוש ברשת בזמן הש-µTorrent עובד…). יש המון אתרים בהם ניתן לחפש את הקבצים להורדה, כאשר המקיף שבהם הוא torrentz.
 3. אתרי העלאת קבצים - בדר"כ מהאתרים שאפשר להעלות להם קבצים, ניתן גם להוריד קבצים. העיקרי שבהם הוא האתר rapidshare. אמנם, מי שירצה להוריד קבצים גדולים במיוחד ובמהירויות גבוהות יצטרך לשלם על כך לא מעט כסף. אך מי שמחפש קבצים קטנים (שיכול להיות מאוד שלא ניתן למוצאם בחמור או ברשת הביטורנט) ימצא את rapidshare כמאוד שימושי. חיפוש הקבצים לראפידשר מתבצע באתר הזה.
 4. MIRC – מי עוד בכלל זוכר את חדרי הצ'אטים הללו ? לא הרבה, אך יש שם מכל טוב. ראשית יש להצטייד בתוכנה ולפעול עקב בצד אגודל לפי ההנחיות המצויות, בין היתר, כאן. חיפוש קבצים ניתן לבצע כאן.
 5. מנועי חיפוש – מכיוון שממילא google ו-yahoo והרבה אחרים מאנדקסים את (רוב) האינטרנט, ניתן למצוא דרכם הרבה מהקבצים שאתם מחפשים. צריך רק לדעת איך לחפש. כך לדוגמא אם אתם מחפשים קבצי מוסיקה של בטהובן, הכי טוב לחפש כך – "index of" + intitle:mp3 + beethoven.

3 תגובות “הורדת קבצים ברשת”

 1. חשוב לציין שכיוון שלתוכנות טורנט אין חיפוש מובנה צריך ללכת לאתרי חיפוש מיוחדים לטורנטים (יש לא מעט, אני סומך על http://www.mininova.org/) או לחפש בגוגל בתוספת המלה torrent, אלא שאז עלולים ליפול על אתרים פחות אמינים.

 2. some mistakes
  1. eMule is program for eDonkey like uTorrent for Torrent network
  2. Kad – Kademlia – Toorent network has that too
  3. Torrents are splitted in pretty same way like eDonkey files
  MIRS is a program for IRC servers :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>