טרוויאן

לאחר שניסיתי (ואפילו, לתקופה קצרה, שילמתי) בעבור WOW החלטתי שהשקעת הזמן העצומה במשחק אינה מתאימה לי (זוגתי שתחיה הסכימה עם ההחלטה, ואף חשבה שהגיעה מעט מאוחר מדי).

למזלי, גיליתי את טרוויאן, משחק אסטרטגיה מבוסס דפדפן, שגוזל זמן מועט ביותר ומהווה אתנחתא חביבה במהלך היום. המשחק חינמי (המודל העסקי בנוי על המכורים, אשר יסכימו לקנות מטבעות זהב של המשחק בתמורה למזומן אמיתי – אגב, בדומה למסחר העשיר שיש ברשת לחפצים קסומים ולדמויות, בין היתר בעולם WOW או ב- second life).

יתרון נוסף של המשחק הוא שהוא אף מתורגם (בצורה מעט קלוקלת) לעברית.

שווה בדיקה.

רקדנים סמויים בחתונות

לא מזמן שודרה כתבה בערוץ 10 שנקראת רוקדים עם הסמויים ואשר עסקה בשירות חדש יחסית למתחתנים המאושרים – "רקדנים סמויים". בקצרה, מדובר באנשים שנראים כמוני וכמוך, שכל מטרתם היא לעשות שמח ולהעלות את המוראל בחתונה שבא הם לוקחים חלק.

הרקדנים הסמויים מתחפשים לאורחים רגילים: עוטים בגדים חגיגיים, מקדימים ובאים לקבלת הפנים, מתערבבים בקהל במהלך מנות הפתיחה, מתרגשים במעמד החופה ועושים המון שמח על הרחבה. גם אני חשבתי בהתחלה שמדובר בעוד אמצעי לסחוט כסף במסגרת תעשיית החתונות הדורסנית, אבל ככל שחשבתי על זה יותר – דווקא יש בשירות הזה היגיון רב (ואם גם תשאלו אותי לדעתי, גם שווה הרבה יותר מכל מיני דברים שמוצאים עליהם הון וללא כל סיבה, כדוגמת אגרטלי פרחים במעמד החופה שהגיעו לעלויות של אלפי שקלים בחתונתי…).

כולם יודעים (או לפחות כך אני מקווה) שאירוע טוב הוא אירוע שהאוכל טעים ומשביע, המוסיקה מגוונת וטובה והחופה מרגשת. עמדתם בשלושת אלה והחתונה שלכם יצאה מ-ד-ה-י-ם. עכשיו, אם חושבים על זה לעומק, מדוע חשוב שהמוסיקה תהיה מגוונת וטובה? – רק בשביל שיהיה שמח וכמה שיותר אנשים יגיעו לרקוד. אני יכול לספר מניסיון אישי, שאם הדי ג'יי טוב הוא ישים (לפחות בשלב שרוב האורחים עוד נמצאים) הרבה סגנונות כדי שכמה שיותר יגיעו לרקוד וגם אנשים שמתבאסים על שיר מסויים ישארו ברחבה משום שהם יודעים שאוטוטו יגיע שיר מסגנון אחר…

אז למה לא לעזור בעוד דרך לשמחה על רחבת הריקודים? נשמע לי דווקא מאוד היגיוני שאם משדרגים משהו בחתונה זה דווקא יהיה שם – הרי בסוף בסוף, הזכרונות מן האירוע המרגש נמצאים בדיסק הדיוידי של החתונה ושם לא כל כך רואים את הקישוטים והאגרטלים בשולחנות או מריחים את הסטייקים, אלא דווקא מתמקדים ברחבת הריקודים.

ולמה אני כותב על זה פוסט ולא על מיליון דברים מעניינים אחרים שקורים היום (נאום אובמה, נאום בר אילן, המתיחות בין משרד האוצר ובנק ישראל, דודו טופז ואחרים)? – התשובה פשוטה, בסופ"ש שוחחתי על הכתבה עם חברים והתברר לי להפתעתי, שגם הם השתמשו בשני רקדנים סמויים בחתונה שלהם.

אני הייתי ממש מופתע – גם משום שזכרתי את שני הרקדנים, אבל ובעיקר שהם ממש לא גנבו את ההצגה. ככל שחשבתי על כך יותר, החבר'ה האלה עזרו בדברים הקטנים שעושים את האירוע ענק. הם דאגו, בקטנה, להביא כיסא ולבקש מן החברים של החתן להרים אותו באוויר. הם דאגו להתחיל לרקוד עוד בשלב הנשיקות שאחרי החופה, בשביל שלא כולם ילכו לאכול…. בקיצור הם עזרו להרים את המסיבה ודאגו שאנשים לא ירדו מהרחבה לאורך כל הערב.


עכשיו שהעניין התגלה, אין לי אלא להוריד בפניהם את הכובע ולעשות להם כבוד. החבר'ה שחבר שלי שכר היו מחברת לבה הפקות (לחתונה שלו הגיעו הרקדנים אלון ומיכל) וניתן להשיג אותם, בין היתר, בדוא"ל info@lava.co.il.


כלכליסט

כשידיעות אחרונות החלו להוציא את כלכליסט – המתחרה החדש ל-THE MARKER של קבוצת הארץ וגלובס הוותיק, ממש לא חשבתי שיש לו אפשרות לתת פייט רציני לעיתונים הכלכליים הללו (ובמיוחד לדה מראקר), אך אני חייב להודות להתבדתי.

כלכליסט מתברר יותר ויותר כעיתון כלכלי רציני עם כתבות מעניינות. שימו לב במיוחד לפרויקט החינם שלו. לפעמים, יש שם דברים נחמדים ביותר.