דיל אקסטרים (או: לקנות מהונג קונג בזול מישראל)

למרות ששמעתי רבות על האתר של דיל אקסטרים, עד שחבר שלי לא סיפר שהוא קונה שם באופן קבוע (אני מקווה אספי שאתם מבלים טוב בארה"ב) לא טרחתי להיכנס אליו.

מדובר באתר קניות של כל מיני גאג'טים ופיצ'פקס מהונג-קונג שנמכרים מאוד בזול ונשלחים ללא עלות נוספת. היופי הוא שניתן לקנות מוצר בשתי דולר ארה"ב וזו תהיה העלות הסופית של המוצר – עד לבית, ובדואר רשום.

בגלל זה אגב, גם אם אתם קונים יותר ממוצר אחד, עדיין שווה לכם להזמין כל מוצר בנפרד. כך אתם לא מחכים עד שכל המוצרים יאותרו בשביל שישלחו לכם אותם ביחד וכל מוצר ישלח ברגע שהוא מאותר ומוכן למשלוח.

אני אישית, רכשתי בינתיים שלושה מוצרים. מתאם, אוזניות ובלוטות'. המתאם עובד נהדר, האוזניות גם כן (משום מה טבוע בהם סימן המסחר של חברת Bose, אך אני מסופק שזה אכן באמת מוצר שלהם), אך הבלוטות' (כביכול Motorola) עושה המון רעשים סטטיים ולא שווה את עלותו (והוא היה היקר ביותר – עלה לי כ-60 שקלים).

אז איך הם מרוויחים אתם שואלים? מכיוון שאין להם כמעט עלויות שכר לעובדים, אני משער שיש להם רווח של סנטים בודדים על כל פריט שנשלח – מה שהופך לרווח של מיליונים לאור כמות הפריטים שהם מוכרים. בנוסף, הם עושים רווח יפה מהגאג'טים היקרים יותר (שאיני יודע אם מדובר בחיקויים זולים של מוצרים ו/או במוצרים פגומים של החברות ההממותגות).

סופו של דבר: ההמלצה שלי – לנסות, ולא להתאכזב אם המוצר לא איכותי. כל מה שתקבלו זה רווח צרוף :)

קושי להתחבר לג'ימייל דרך השואש

בזמן האחרון חוויתי קשיים של ממש להתחבר ל-GMAIL דרך FIREFOX והייתי מחויב להיכנס לחשבון ה-GMAIL או באמצעות "החיבור לבעלי רוחב פס נמוך" או באמצעות CHROME (שאגב, הוא לא דפדפן רע בכלל, אבל התוספים של השואש עושים את ההבדל).

הפתרון לכך התברר כפשוט. מחקתי את ההיסטוריה בשואש והחיבור לג'ימייל חזר להיות טוב ומהיר כבעבר.


לבעלי FIREFOX 3.5.1: הולכים ל TOOLS —> CLEAR RECENT HISTORY ושם מוחקים את הכל.

עדיין יש קושי להתחבר?

  1. גשו שוב ל-Tools —–> Options ובסימניה network לחצו על clear now.
  2. אם אתם בעלי WINDOWS XP גשו ל RUNipconfig/flushdns ותלחצו ENTER. בשביל לסגור את החלונית תרשמו EXIT ואז תלחצו ENTER.זה אמור לעשות את העבודה.

סריקת שקופיות

לאחרונה רכשתי סורק מקצועי, בין היתר בשביל מיזם מאגר היצירות הישראלי (icdb.co.il), שממש בקרוב ייצא לשלב אלפא פתוח.
בכל מקרה, היה חשוב לי שהסורק יוכל לסרוק גם נגטיבים ושקופיות, משום שאבי היה חובב צילום מושבע בזמנו והשנים הראשונות שלי מונצחות (בעיקר) בשקופיות.
בקיצור, בשבתות האחרונות אני מתרפק על ההיסטוריה המשפחתית שלי ועל תמונות ששנים לא יצא לי לראות, לאחר שהמקרן שבק חיים.

והרי לכם טעימה קטנה, לבינתיים.

מה אתם אומרים, תמונה לפייסבוק?

התנצלות

משום מה, גוגל שינו את ההגדרות הנדרשות על מנת שניתן יהיה להפנות את הכתובת www.apfeldorf.co.il לבלוג. תקלה זו גרמה לבלוג לרדת מן האוויר למשך כשבועיים (אני מקווה שהבעיה עם הכתובת apfeldorf.co.il תפתר במהרה).


חובבי הבלוג, עימכם הסליחה!

נ.ב.
באותה הזדמנות שיניתי את ההגדרות של רשומות הדואר שנשלחות למנויים, כך שספאמרים עתידיים לא יוכלו לעשות שימוש במערכת לשם הפצת ספאם.