סכרון קבצים ותיקיות בין מחשבים שונים

כיום, כאשר כמעט לכל אחד יש לפחות שלושה מחשבים (מחשב בעבודה, בבית ונייד) נולד הצורך לסכרן בין קבצים ותיקיות בין המחשבים השונים. לשם כך אני ממליץ על תוכנת DROPBOX. logo

דרופבוקס היא תוכנה המאפשרת לכם להגדיר תיקייה במחשב שלכם אשר תועלה לרשת ותהא זמינה לכם מכל מקום ובכל זמן (נקרא גם שירות ענן).

בנוסף, אם תתקינו את התוכנה גם במחשבים האחרים שלכם, התוכנה תוריד באופן אוטומטי את הקבצים שמצויים בענן לאותו מחשב.

סיכרון תיקיות בגודל של עד 2 ג'יגה בייט הינו שירות חינמי, כאשר נפחים גדולים יותר הינם בתשלום.

דרופבוקס מספקת פיתרון מצויין, לדוגמא, למי שעדיין לא עובד עם שירותי הענן של google docs ומעוניין לעבוד על מסמך מסוים שיצר בעבודה בבית – ולהמשיך מאותה נקודה ביום המחרת בעבודה (ומבלי לשלוח 7,000 מיילים לעצמך בעניין).

אגב, מבחינתי, דרופבוקס מהווה מוצר משלים מעולה ל- ULTRA VNC אשר מאפשרת לי להשתלט מרחוק על המחשבים שלי ולבצע בהם כל פעולה (הפעלת תוכנות, העלאה ו/או הורדת קבצים וכו’).

דברי הבל ושליפות מהמותן

השבוע נערך כנס העשור של לשכת עורכי הדין באילת. גולת הכותרת של הכנס והפאנל המרכזי שכותרתו "פרשנות חוזים" התרחש ביום שלישי.

הפאנל המכובד כלל את שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר, השופט (בדימוס) אהרן ברק, לשעבר נשיא בית המשפט העליון, שופט בית המשפט העליון (בדימוס) אליהו מצא ,פרופ' איל זמיר מן האוניברסיטה העברית, עו"ד דליה טל ופרופ' נילי כהן, מאוניברסיטת תל- אביב.

בקליפת אגוז, עניינו של הפנאל סבב סביב הלכת אפרופים (שזכתה לאישור בפרשת מגדלי הירקות). הלכת אפרופים קבעה הלכה חדשה ומהפכנית בסוגיה כיצד יש לפרש חוזים (סוגיה שיש לה השלכות מרחיקות לכת גם על פירוש חוקים וצוואות), הקובעת שיש לבחון את לשון החוזה והנסיבות הסביבתיות במקביל ומבלי לתת משקל מכריע ללשון החוזה. להלכה זו יש מתנגדים רבים (אם בטרמינולוגיה, ואם במהות) כדוגמת השופט בדימוס מצא (אשר סבור שיש לפעול בהתאם ללשון החוק – ראשית לבחון את לשון החוזה ורק אח"כ, במידת הצורך את הנסיבות) ושופט בית משפט העליון הנוכחי יורם דנצינגר (אשר דוגל בדרך ביניים, בא ניתן משקל מכריע ללשון החוזה).

למרות שהלכת אפרופים התקבלה בהרכב מורחב, כבוד השופט דנצינגר עושה שימוש בכוחו ומנסה לשנות את ההלכה (בינתיים בהערות אגב) בהחלטותיו במקרים בהן נדרשה פרשנות הסכמים (וראו ע"א 5856/05 וע"א 5956/06). החלטות אלה מסעירות את העולם המשפטי ומחדשות את הויכוח הניטש בין הזרמים השונים.
אז למי שמעוניין, ויש לו שעה וחצי פלוס לשמוע את הויכוח המרתק (ואת נשיא בית המשפט העליון בדימוס ברק מזלזל בשופט בית המשפט העליון דנצינגר ואומר לו שהוא שולף מהמותן ודבריו "דברי הבל"), מוזמן לצפות בשידור הישיר פה.