אז מה הקטע עם טוויטר?

בארץ “twitter” עדיין לא ממש תפס. לכולם הרי יש פייסבוק ועכשיו גם למי שיש חשבון ג’ימייל קיבל את באזז ישר לווריד. אז הקטע עם טוויטר? למה בדיוק השירות הזה משמש? ואיך אפשר להינות ממנו? אני מקווה שהפוסט הזה ייתן תשובות על מקצת השאלות….

twitter-logo-large

מה שקורה עכשיו

מה שקורה עכשיו – זוהי בעצם המהות של טוויטר בשלוש מילים. טוויטר מאפשר לכם לדעת מה קורה עם החברים שלכם (אלה שמעוניינים לחלוק איתכם את המידע) עכשיו. יותר מזה (וזו תכונה שאנשים לא שמים אליה לב), טוויטר מאפשר לכם לדעת מה אומרים על נושא מסויים עכשיו

לדוגמא: ערב אחד רציתי לראות את המשחק ששודר באותו הזמן של מכבי תל אביב בכדורסל ביורוליג. לצערי (או לשמחתי, תלוי איך מסתכלים על זה) לא הייתה לי גישה לערוץ חמש פלוס – הערוץ ששידר את המשחק. נכנסתי למנוע החיפוש של טוויטר, חיפשתי מה כותבים על מכבי תל אביב באותה נקודת זמן וקיבלתי את התוצאות הכי עדכניות ואפילו קישור שמישהו שלח, הד-הוק, לצפייה ישירה במשחק דרך האינטרנט. בשום דרך אחרת לא הייתי יכול להיות מעודכן במה שקורה עם מכבי תל אביב באותו הרגע.

בקצרה – אין לנו הרבה זמן לשטויות שלך

יתרון נוסף של השירות – אין הרבה מקום להתקשקש. יש 140 תווים וזהו. תתפלאו כמה מידע ניתן לדחוס למאה וארבעים תווים… ומה אם אתם רוצים להכניס ל"טוויט” (ציוץ) כתובת אינטרנט ארוכה במיוחד? – גם לזה יש פתרונות, בתצורת שירותי קיצור כתובות אינטרנט כדוגמת bit.il ואחרים (שחלקם מוטמעים כבר בתוכנות ייעודיות לטוויטר).

היופי הגדול הוא, שגם אם הצטברו לי מאה טוויטים ויותר שטרם קראתי – המעבר עליהם הוא מהיר ביותר, בכל זאת – בקושי שלוש שורות כל טוויט.

גישה, סכרון ונוחות

גישה לשירות. זה באמת הקטע החלש יותר של השירות. מי באמת ישאיר פתוח את דף הטוויטר כל היום? (כנראה אלה שמשאירים את דף הפייסבוק פתוח :).) לכן לדעתי, אי אפשר לעשות שימוש מייטבי בשירות מבלי להיעזר בתוספים שונים לדפדפן הגלישה (כאשר אני באופן אישי אני עושה שימוש בתוסף לפיירפוקס בשם אקופון) ו/או לסמארטפון שברשותכם.

כמובן שזה לא אומר שאם יוצא לכם לגלוש ממחשב ציבורי לא תוכלו לצפות בציוצים של החברים או לצייץ בעצמכם באמצעות אתר האינטרנט היעודיי של טוויטר…

סכרון. גם פייסבוק וגם באזז יודעים להסתכרן עם טוויטר. כיום קיימות אפליקציות שמעדכנות את הטוויטר אוטומטית בכל עדכון בפייסבוק, ובאזז יתעדכן אוטומטית בכל ציוץ חדש שתצייצו.

נוחות. אהבתם אמירה, רעיון או הצהרה של מישהו – בלחיצת כפתור תוכלו לשתף את כל המנויים לציוצים שלכם. חשוב לכם לשתף את העולם במשהו – גם זה פשוט (אולי אפילו פשוט מדיי). בקיצור, השירות נוח מאין כמוהו.

סיכום?

אני לא משלה את עצמי. טוויטר זה לא פייסבוק – וכנראה גם לעולם לא יהיה. אבל בתחום הנישתי של המיד, כאן ועכשיו, מבחינתי טוויטר הוא המלך. ואפילו לא הספקתי להתייחס לאפשרויות הגלומות בשירות מבחינת ערך ויראלי לעסקים ולסיוע בקידום אתרים (SEO).

חיילי צה”ל רוקדים טיק-טוק

<\/param><\/embed><\/object><\/div>";" alt="">

 

מעניין מתי יורידו את הסרטון בגין הפרת זכויות יוצרים.

 

והגרסה של משפחת סימפסון לעניין:

<\/param><\/embed><\/object><\/div>";" alt="">

פרסום פוסטים

אמנם זה עולה לי בדמים, וממש לא קל לי להמליץ על תוכנה מבית היוצר של מיקרוספט, אבל התוכנה המועדפת עליי לפרסום פוסטים היא Windows Live Writer.

נכון שמחשוב ענן זה הדבר הכי טרנדי שיש, נכון שלא תוכלו לפרסם את הפוסט החדש שלכם מכל מחשב שהוא, ונכון שכאשר תרצו להתקין את התוכנה מיקרוסופט ינסו לדחוף לכם מיליון תוכנות אחרות המצויות בחבילת Windows Live אבל – וזה אבל גדול:

  • ווינדוס רייטר היא אחת מהתוכנות הפשוטות והנוחות לעבודה ולפרסום פוסטים – במיוחד בשפה העברית;
  • ניתן בקלות לשדרג כל תמונה שרוצים להעלות לבלוג – כך שתראה מקצועית ונעימה יותר לעין הגולש (הוספת צל, השתקפות, גבולות וכו’);
  • הוספת היפרלינקים, מפות, תגיות, וידאו ופלאגים תוך שניות.

     

    windows_writer

 

בקיצור, מומלץ.

הבלוג האישי של תומר אפלדורף