5 אפליקציות חובה לאייפון

לרגל השקת אייפון 4 בישראל, אמליץ בפוסט זה על חמש אפליקציות חובה לכל בעל אייפון שמכבד את עצמו.

 

1. WAZE – ניווט GPS

wazeוויז היא תוכנת ניווט חינמית מבוססת על תוכן משתמשים. התוכנה מעדכנת את המסלול גם על פי מצב הכבישים העדכני ואף כוללת עדכוני משטרה ומצלמות.

במאמר מוסגר יצוין, כי  המשתמשים באייפון ברשת אורנג’ ממליצים בחום על orange GPS  (ההורדה בחינם, תשלום חודשי קבוע בסך 21.09 ש”ח) וגורסים התוכנה מהירה וכוללת דיווחי תנועה והמפות מעודכנות באופן מתמיד.

 

2. facebook – גישה לרשת החברתית

facebook

facebook היא אפליקציה שמאפשרת למשתמש להישאר מעודכן עם מה שקורה עם החברים שלו בפייסבוק. לחובבי הטוויטר מומלץ להשתמש ב- Echofon.

 

3. shazam – תוכנה לזיהוי שירים

shazam  תוכנה שעושה עבודה מדהימה בזיהוי שירים (רק חבל שאין לה ב-Database מידע בנוגע לשירים ישראליים). משמיעים לתוכנה קטע משיר מתנגן והיא, תוך שניות, תיתן לך את כל המידע בנוגע לשיר: שם, זמר, אלבום וכו’.

 

4. Dropbox – גיבוי וסכרון קבצים

Dropbox בעבר כבר המלצתי על השירות של דרופבוקס. דרופבוקס מאפשרת גיבוי וסכרון קבצים בין מחשבים (המחשב בבית, המחשב בעבודה, הנייד וכו’). עכשיו ניתן גם לסכרן את הקבצים עם הסמארט-פון.

 

5.   Angry Birds משחק שורף זמן

Angry_Birds

אנגרי ברדס הוא המשחק הנמכר ביותר לאייפון היום (0.99 $ פר הורדה). המשחק עוסק במלחמה בין ציפורים לחזירים ירוקים והוא מסייע בשריפת זמן בכל רחבי הגלובוס.

 

 

תבלו!

הטבות למשרתי מילואים, בעצם – רק לחלקם

בעבר כבר כתבתי מעט על חוק שירות המילואים, היום אני רוצה לשתף אתכם בסיפור קצר בקשר אליו.

אני משרת כקצין ביחידה קרבית במילואים. כפועל יוצא מכך, יוצא לי לשרת בין 20 ל-40 ימים בשנה (לא מעט אני יודע, אבל יש שעושים הרבה הרבה יותר).

למזלי חוק שירות המילואים שינה בשנים האחרונות מעט את התמונה ולאחר שנקבע ששנת 2009 תהא שנת “מנוחה” (ללא אימונים או תעסוקה) נדרשתי בשנה הקודמת ל-9 ימי מילואים “בלבד”.

למה אני מספר לכם את זה? בגלל ההטבות שניתנות לחיילי מילואים, שעיקרן פטור מתשלום אגרת רישיון נהיגה. הסתבר לי להפתעתי כי מי שזכאי להטבות הם רק חיילי מילואים שקיבלו תעודת משרת מילואים פעיל. תעודה הניתנת רק לחייל מילואים שביצע לפחות 10 ימי מילואים בשנה הקודמת (בלי חריגים. בלי ממוצעים. בלי כלום).

רצה המקרה ודווקא השנה אני צריך לחדש את רישיון הנהיגה. והנה, התברר לי שבגלל שגויסתי “רק” לתשעה ימי מילואים בשנת 2009, לא אוכל להינות מן ההטבה העיקרית שיש למדינה להציע ללוחמיה שבמילואים.

ניסיתי לדבר אל ליבם של הפקידים במשרד הרישוי, ואף פניתי לקצין מילואים ראשי בעניין, אך לא היה בידם להושיע. החוק ברור ונהיר, ואין זה כלל משנה שעל פי כל פרמטר ואמת מידה הגיונית שאני מילואימניק פעיל (או שכבר בשנת 2010 הספקתי לשרת מעל 20 ימי מילואים).

אני יודע שבצבא, כמו גם בכנסת, מודעים לבעייתיות שבהגדרת “משרת מילואים פעיל” ויש כוונה כללית לשינוי החקיקה. אבל עד שזה יקרה, מי יודע, אולי אספיק לקבל את דרישת התשלום הבאה לחידוש רישיון הנהיגה (בשנת 2020).

לוח המשדרים האמריקאי

אם גם אתם כמוני צופים אדוקים בסדרות אמריקאיות כאשר הן משודרות בארה"ב ולא מחכים עד ששהן תגענה לארץ, אני ממליץ בחום על האתר On-My.TV.
2010-09-03_1727
האתר מספק לוח משדרים כמעט מלא של הסדרות הטובות ביותר המשודרות ומאפשר – לאחר הרשמה קצרה – לבצע סינון כך שתקבלו לוח משדרים רק של הסדרות האהובות והמעניינות אתכם באופן מיוחד.
שווה שווה.