הטבות למשרתי מילואים, בעצם – רק לחלקם

בעבר כבר כתבתי מעט על חוק שירות המילואים, היום אני רוצה לשתף אתכם בסיפור קצר בקשר אליו.

אני משרת כקצין ביחידה קרבית במילואים. כפועל יוצא מכך, יוצא לי לשרת בין 20 ל-40 ימים בשנה (לא מעט אני יודע, אבל יש שעושים הרבה הרבה יותר).

למזלי חוק שירות המילואים שינה בשנים האחרונות מעט את התמונה ולאחר שנקבע ששנת 2009 תהא שנת “מנוחה” (ללא אימונים או תעסוקה) נדרשתי בשנה הקודמת ל-9 ימי מילואים “בלבד”.

למה אני מספר לכם את זה? בגלל ההטבות שניתנות לחיילי מילואים, שעיקרן פטור מתשלום אגרת רישיון נהיגה. הסתבר לי להפתעתי כי מי שזכאי להטבות הם רק חיילי מילואים שקיבלו תעודת משרת מילואים פעיל. תעודה הניתנת רק לחייל מילואים שביצע לפחות 10 ימי מילואים בשנה הקודמת (בלי חריגים. בלי ממוצעים. בלי כלום).

רצה המקרה ודווקא השנה אני צריך לחדש את רישיון הנהיגה. והנה, התברר לי שבגלל שגויסתי “רק” לתשעה ימי מילואים בשנת 2009, לא אוכל להינות מן ההטבה העיקרית שיש למדינה להציע ללוחמיה שבמילואים.

ניסיתי לדבר אל ליבם של הפקידים במשרד הרישוי, ואף פניתי לקצין מילואים ראשי בעניין, אך לא היה בידם להושיע. החוק ברור ונהיר, ואין זה כלל משנה שעל פי כל פרמטר ואמת מידה הגיונית שאני מילואימניק פעיל (או שכבר בשנת 2010 הספקתי לשרת מעל 20 ימי מילואים).

אני יודע שבצבא, כמו גם בכנסת, מודעים לבעייתיות שבהגדרת “משרת מילואים פעיל” ויש כוונה כללית לשינוי החקיקה. אבל עד שזה יקרה, מי יודע, אולי אספיק לקבל את דרישת התשלום הבאה לחידוש רישיון הנהיגה (בשנת 2020).

תגובה אחת “הטבות למשרתי מילואים, בעצם – רק לחלקם”

  1. כל כך מרגיז
    אחרי חודש מילואים בתעסוקה לא קלה בשטחים, גיליתי שגם אני לא זכאי להטבות כי בשנה שעברה לא היו לי מספיק ימים..
    מעצבן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>