שיעורי תגבור במתמטיקה

לאחרונה שמעתי על יוזמה מבורכת של מספר חבר’ה צעירים, בוגרי מכון וייצמן.
אחרי שנים של התנדבות בלימוד מתמטיקה בקרב נזקקים, הם פתחו מרכז ללימודי מתמטיקה לכלל תלמידי רחובות, בשם "פאי מתמטיקה" (אני משער שאם המיזם יצליח, הוא יתרחב לערים נוספות בארץ).

Pi piephoto © 2008 Paul Smith | more info (via: Wylio)

במרכז למתמטיקה, לומדים התלמידים לימוד עצמי, כל אחד את החומר הרלוונטי לו והמורים המנוסים מסתובבים בין התלמידים ועונים על שאלות בצורה שוטפת.

התלמידים זוכים לעזרה צמודה ממורים מקצועיים ובעלי ניסיון רב, ובמחירים מצחיקים שאינם מתקרבים לעלות היקרה של שיעור מתמטיקה פרטי.

בנוסף, פאי מתמטיקה מתאים עצמו לעידן הטכנולוגי.
בפאי מתכננים להוסיף בהדרגה הרצאות מוקלטות בנושאים שהתלמידים מסתבכים איתם במיוחד, על מנת שכל תלמיד יצפה (בחינם!) בחומרים המעניינים אותו לפני שהוא מתחיל בתרגול.

בנוסף, מאמצי השיווק של המרכז מתמקדים באינטרנט ובפייסבוק, שם מוצעים לגולשים מדי שבוע מבצעי היכרות שונים, וכן מועלים חומרי לימוד שרלוונטיים לבגרות במתמטיקה.

כאמור, יוזמה מבורכת, שיהיה בהצלחה!

מועדון סרטים עם טוויסט

משהו טוב קורה בחיפה!
קבוצת צעירים חיפאים, הפועלת במסגרת המנהיגות הצעירה של שותפות חיפה- בוסטון הקימה, בשיתוף פעולה עם סנימטק חיפה, מועדון סרטים חדש.
החברות במועדון פתוחה לכל צעיר חיפאי (ללא תשלום), ומקנה לחברים אפשרות לקבל, מדי חודש, כרטיסים להקרנות של שוברי קופות בסנימטק בעלות של 10 ש"ח בלבד!
הנקודה היפה בכל הסיפור היא שהמנהיגות הצעירה של שותפות חיפה-בוסטון תסבסד מדי חודש את כרטיסי הקולנוע, וזאת בציפייה שחברי המועדון יקחו כולם חלק באירוע התנדבות מרוכז שיתקיים במהלך החורף, שמהותו המדוייקת תיבחר על ידי חברי המועדון עצמם.

כך, מעודדת השותפות התנדבות בקהילה, וצעירי חיפה זוכים לראות סרטים ב(כמעט) חינם!

הסרט שיפתח את פעילות המועדון הוא "נערה עם קעקוע דרקון".
האירוע יתקיים ביום שני הקרוב, 27.12.10 בשעה 21:30 בסנימטק חיפה.
ותודה רבה לעורכת הדין קרני שאגל על האינפורמציה! 

האח הגדול 3

מעניין לעקוב אחר התפתחות תכני הוידאו ברשת, במיוחד אצל ספקיות התוכן הטלוויזיוני. בתחילה ספקיות התוכן הדירו את רגליהן מן הרשת, לאחר מכן החלו לשתף בפרקים מלאים של סדרות שונות וכיום – יש ניסיון אמיתי רציני ראשון לגבות תשלום בגין צפייה בתכנים ברשת.
דוגמא בולטת היא הריאלטי "האח הגדול 3" אשר הושקה אתמול. בעבר ניתן היה לצפות ברשת ללא תשלום וללא מתן פרטים בדיירי הבית ואילו כיום הגולש מחויב להירשם ולתת פרטים מזהים בכדי לצפות (עד שעה) בשידורי האח הגדול. בכדי לצפות מעבר להגבלת הזמן האמורה על הגולש להתקין סרגל לדפדפן (שבוודאי שומר מידע נוסף על הגולש…).
כל זאת נכון אך ורק לחודש הראשון של השידורים. בשביל לצפות בחודשים שלאחר מכן בשידורי האח הגדול על הגולש להכניס את היד לכיס ולהוציא את פרטי הפייפאל או את כרטיס האשראי…
תבלו :)

דרך חדשה ופשוטה להעברת קבצים

יש מספר שיטות להעביר קבצים (במיוחד גדולים).

אפשרות אחת היא לשתף תיקיות בדרופבוקס; אפשרות שניה היא להעביר את הקבצים ממחשב למחשב (p2p) באמצעות תוכנת מסרים מיידית כמו סקייפ, מסנג'ר או  ICQ. אפשרות שלישית היא להעלות את הקבצים לשרת ייעודי כדוגמת yousendit, ראפידשר ודומיו ולשלוח למקבל קישור להורדה.

שירות אינטרנטי חדש, קל לתפעול ומעוצב לעילא הוא http://ge.tt/. מעלים את הקובץ ומקבלים באופן מיידי קישור להורדה. That's simple.

בהצלחה!