הרצאות חופשיות ברשת

כחובב הנגשת מידע באופן חופשי לגולשים, אני שמח להציג בפניכם את האתר אוניברסיטה מצולמת של האוניברסיטה הפתוחה אשר מעמיד לרשות הציבור מגוון רחב של הרצאות מעניינות החל מהשפעת השמש על אקלים כדור הארץ וכלה בשיקולים הראויים להגנה על פטנטים.
מומלץ ביותר.

מקימים אתר אינטרנט? 7 כללי אצבע שחשוב להכיר

1 . התקשרות עם מעצבי ומקימי אתרים
אל תעשה: אל תשלם לבעלי מקצוע עבור הבטחות בעל-פה בנוגע למוצר הסופי, למועדי מסירה, לקידום האתר במנועי החיפוש וכדומה.
עשה: חתום על הסכם התקשרות מסודר, בו מכלול התנאים ברורים לכל הצדדים, לרבות אופי התשלום (רצוי כי יהיה מדורג בהתאם לציוני דרך קבועים מראש), המידע הנדרש ממך שהעדרו או עיכוב במסירתו יעכב את השלמת הפרויקט, סוג והיקף הקרדיט שיינתן לבעל המקצוע בגין פעולותיו, פיצויים מוסכמים וכדומה.
2 . שימוש ביצירות מוגנות בזכויות יוצרים באתר
אל תעשה: אל תשתמש בתמונות, תקנונים, גופנים, אייקונים, טקסטים, עיצובים וכיוצא באלה יצירות אשר אינך משוכנע שהן מותרות לשימוש המיועד באתרך.
עשה: תעד את רישיונות השימוש ביצירות שבכוונתך להשתמש בהן, ווודא שהשימוש שנעשה בהן תואם את רישיונות השימוש. למען הסר ספקות והתחבטויות, מומלץ לרכוש יצירות מאתרים ייעודיים לכך, כדוגמת istockphoto.
3 . מדיניות פרטיות ותקנון אתר
אל תעשה: אל תעתיק הסכמים מאתרים אחרים. סביר להניח שמדובר בהפרת זכויות יוצרים, החושפת אותך לסיכונים משפטיים וחשוב מזה – לא בטוח שהתנאים הנקובים בהסכמים אחרים תואמים את הדין הרלוונטי לאתרך, השירותים הניתנים בו וכדומה.
עשה: פנה לעורך דין העוסק בדיני רשת ואינטרנט על מנת שיכין עבורך תקנון אתר ומדיניות פרטיות המותאמים למוצרים והשירותים שאתרך מספק לאור הדינים הרלוונטיים באותן מדינות.
לחצו כאן לקריאת המאמר המלא “עשה ואל תעשה בהקמת אתר אינטרנט” שפורסם באתר הרשמי של אפלדורף ושות', עורכי דין ומגשרים.