אינסטגרם לאנדרואיד

בשורה לבעלי מכשירי אנדרואיד – אפליקצית אינסטגרם זמינה עכשיו גם לנו, ולא רק לבעלי האייפון. למי שלא מכיר, מדובר בתוכנת צילום ועריכת תמונות במכשיר הסלולארי המקנה לתמונה מראה עתיק. לאחר הצילום והעריכה האפליקציה מאפשרת שיתוף התמונות בצורה קלה ונוחה בכל מדיה חברתית קיימת (בערך).

לאפליקציות נוספות: 5 אפליקציות חובה לאנדרואיד

portable programs

העולם משתנה לנגד עינינו, ובקצב מהיר. כך לדוגמא, עולם התוכנה.

רבות מהתוכנות שעשינו בהן שימוש היו כבדות וגדולות וצרכו משאבים רבים מהמחשב האישי (די כי נזכיר את חבילת האופיס של מיקרוסופט, פוטושופ של אדובי ותוכנת הצריבה נרו). כיום, עקב בצד אגודל, נוצרים מודלים חדשים של תוכנות מבוססות רשת, שיתרונן הגדול הוא שהן אינן משתמשות בכוחות העיבוד של המחשב האישי אלא עושות שימוש ביכולות העיבוד של השרתים עליהם הן יושבות. כבר אין צורך במחשב עם מעבד חזק במיוחד או נפח דיסק עצום, מספיק מחשב בסיסי שיודע להתחבר לרשת האינטרנט (ראו לדוגמא את google docs ואת pixlr).
אך לא תמיד יש חיבור רשתי זמין, ובמקרים אחרים – החלופות האינטרנטיות עדיין אינן מספיק בשלות להחליף את התוכנות הישנות, מה אז? אופציה אחת היא להתקין את התוכנה הרגילה והכבדה. אופציה אחרת, היא להשתמש ב- portable programs. 

תוכנה פורטבלית ("תוכנה ניידת") היא גרסה קלה של התוכנה "הרגילה" שאינה מצריכה התקנת התוכנה למחשב. יוצרי התוכנה התאימו אותה לשימוש ללא התקנה, ללא הוספת קבצים לתיקיות שונות או לרג'יסטרי של המחשב. היתרון הגדול בשימוש בתוכנה פורטבלית היא האפשרות לעשות שימוש בתוכנה ברגילה, ובכל הפונקציות המצויות בה, ללא הכבדה מיותרת על המחשב. מכיוון שהתוכנה הפורטבלית היא קלה באופן יחסי, ואינה דורשת התקנה, ניתן להעלותה להתקן אחסון נייד (USB) ולעשות בה שימוש מכל מחשב…
תוכנות פורטביליות ניתן למצוא לדוגמא כאן וכאן