להנות בים ולהישאר בחיים

בבלוג מדע ושאר רוח של אורן פרבר התפרסם פוסט חשוב על דרכי ההתמודדות עם זרמי הסחף שגובים קורבנות אדם שבסך הכל רצו לבלות בים (ולא שהו להזהרות השילוט – שלא להיכנס לים במקומות שאינם מוכרזים וללא מציל).

חשוב לקרוא! http://orenmada.net/archives/67634

ללמוד באינטרנט (ובחינם)

בעבר כבר המלצתי לכם על ההרצאות המצוינות המצויות חופשי-אין-כסף לצפיה ולימוד באתר אוניברסיטה מצולמת. בפוסט זה ארצה להמליץ לכם על אתרים נוספים שיעשירו את עולם הידע שלכם:
  1. TED. טד היא ועידה אקדמית שנתית העוסקת במגוון רחב של נושאים, בהם מדע, אמנות, עיצוב, פוליטיקה, חינוך, תרבות, עסקים, טכנולוגיה ועוד. המוטו של הועידה הוא "Ideas Worth Spreading"', כלומר רעיונות שכדאי להפיץ. טד מקליטים את ההרצאות, אשר ידועות באיכותן ובאורכן הקצר יחסית, ומעמידים אותן לרשות הציבור. חלק מן ההרצאות אף מתורגמות באמצעות כתוביות למגוון רחב של שפות (גם עברית). שווה. 
  2. YouTube. אין מי שלא מכיר את יוטיוב, האתר שמאגד את מרבית הסרטונים באינטרנט. מה שלא כולם מכירים שכמעט לכל אוניברסיטה או מכללה יש ערוץ יוטיוב בו היא מפרסמת הרצאות וקורסים שלמים… כך לדוגמא, הקורס המרתק של ד"ר יובל הררי היסטוריה עולמית שהיווה את הבסיס לספרו רב המכר תולדות האנושות זמין כולו לצפייה בערוץ היוטיוב של האוניברסיטה העברית. 
  3. ולרציניים באמת - coursera. מיזם המאגד קורסים שלמים מאוניברסיטאות רבות בעולם. מדובר בלימודים אקדמיים של ממש שניתן להירשם אליהם ללא עלות וכוללים מטלות, מבחנים, ציון וגם תעודה עם סיום הקורס בהצלחה. בחינם, כבר אמרתי. 
ומה איתכם? איפה אתם מוצאים חומרים לימודים נגישים?